O nás


Jmenuji se Tereza Kašparová a 3 roky jsem žila v Irsku. Poté jsem více jak 10 let pracovala pro americkou firmu Oracle Corporation na pozici projektového manažera, kde jsem spolupracovala pouze s anglicky mluvícími klienty. Cestovala jsem po světě a potkávala jsem se s velmi zajímavými a významnými lidmi - od manažerů až po generální ředitele velkých amerických firem a korporací. To mi do života přineslo mnoho zkušeností a poznatků, ale také myšlenku předávat tyto zkušenosti lidem, kteří chtějí umět mluvit v praxi. Ať už jiným podnikatelům či obchodníkům nebo jednotlivcům, kteří prostě chtějí zlepšit své komunikační dovednosti a nestydět se pobavit v angličtině s kýmkoliv a kdekoliv.


Studio Angličtiny vede intenzivní kurzy anglického jazyka, které jsou zaměřeny na konverzaci tak, aby studenti byli schopni angličtinu použít v každodenním životě. Naše filozofie spočívá v tom, ukázat lidem jiný způsob angličtiny, na jaký jsou dosud zvyklý ze státních či jazykových škol . Jako například nekonečné cvičení z učebnic, testy, učení se vět nazpaměť, doslovné překlady, komunikace mezi studenty v párech bez přítomnosti lektora, které klasickou verbální konverzaci s lektorem, cizincem nebo rodilým mluvčím prostě nenahradí. 

Našim cílem je lidem co nejvíce přiblížit reálné situace právě tím, že celé hodiny konverzujeme na nejběžnější témata, simulujeme reálné situace formou "role play"  ("hraní rolí" - recepční a zákazník, šéf a podřízený, prodavač a zákazník, letiště, restaurace,atd.). Tím vším odbouráme v první řadě strach, stud a naši studenti jsou si jistější v základních i pokročilých slovních obratech a frázích. Zároveň procvičujeme gramatiku a zlepšujeme plynulost projevu. Nepoužíváme konkrétní učebnice, ale čerpáme z různých zdrojů. Studio spolupracuje s řadou cizinců včetně rodilých mluvčích, kteří docházejí do hodin během kurzů.


Mimo kurzy pořádáme jedno až dvoudenní semináře na určitá témata jako například Job Interview. Semináře probíhají formou konverzací s rodilou mluvčí a jinými cizinci a jsou vhodné pro všechny úrovně angličtiny. Cílem semináře je mluvit a opět mluvit na dané téma a tímto si rozšířit slovní zásobu, schopnost vyjádřit se, správně tvořit otázky a získat plynulý projev. Kdokoli se může příhlásit na vypsaný seminář, který naleznete pod sekcí "kalendář seminářů". Přihlášky zasílejte na studioanglictiny@seznam.cz.


Certifikáty

  • TEFL Certification in Teaching Skills
  • Cegos UK Ltd: Project Management Fundamentals
  • Cegos UK Ltd: Delivering Powerful Presentations
  • Cegos UK Ltd: Influencing and Persuasion
  • Cegos UK Ltd: Stress Management
  • Franklin Covey: 7 Habits of Highly Effective People
  • TESOL - Four "Real Language" principles for effective grammar teaching